Познат составот на Вардар: Без Дисингер ќе се пресмета против Мотор! (ФОТО)

Вардар се соочува со голема финансиска криза и еден тон проблеми, меѓу кои и егзодусот на ракометари, па денеска ќе имаат тешка задача да го совладаат Мотор Запорожје од 17.30 часот.

Европскиот шампион остана без Данис Криштопанс и Павел Атман, но и покрај тоа ќе излезе на теренот против Мотор со најсилниот можен состав.

Во екипата го нема Кристијан Дисингер, како и голманот Кугис, па со малку променет изглед на тимот, Вардар ќе се обиде да го совлада Мотор во мечот, кој се игра од 17.30 часот.

Кил е прв на табелата во групата Б со 20 бодови, Веспрем има 16, Монпелје 13, Виве Кјелце 12, Порто 10, Вардар 9, Мешков Брест 6 и Мотор има 4 бодови.