Камерите се изгаснаа, а потоа Ибрахимовиќ настапи на сцена

0

Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ постигна погодок во победата на Манчестер Јунајтед против Зорја.

Јунајтед со победата против Зорја избори пласман во нокаут фазата во ЛЕ, а Ибра го постигна погодокот за 2:0.

После завршувањето на натпреварот, едно дете се доближи до Ибрахимовиќ, а шведскиот напаѓач го соблече дресот и му го поклони. Како што пишува шведскиот Експрес, кога камерите се изгаснаа, Ибра одлучи да го израдува детето.

 

Share.