Навивачите на Арсенал сметаат дека ждрепката во ЛШ е наместена

0

Чест е случајот дека навивачи по извлекувањето на паровите во Лигата на Шампионите сметаат дека ждрепката е наместена, особено кога станува збор за Реал Мадрид, кој често добива послаби противници.

Со тој тим имаше случај во претходните ждребови, а денеска исто така добија посакувана екипа, Наполи.

Сепак, не протестираат само оние кои не го сакаат Реал Мадрид, денеска истото го прават и навивачите на Арсенал. Арсенал го извлече Баерн, четврта сезона по ред играат во ЛШ против оваа екипа.

На еден блог навивачите на овој тим сметаат дека овој ждреб е наместен и дека главната улога ја игра Руд Гулит.

Во образложение наведоа дека од еден сад се извлечени непривилегирани, а привилегираните беа во останатите садови кои ги имаше повеќе. Секој клуб имаше свој сад, со извлекување на неотворените топчиња од тие садови знаеше за кој клуб станува збор.

Се што Гулит подоцна требаше да направи е да запамети каде е тоа топче, во случајот на Арсенал имаше само четири топчиња и не имаше проблем.

Share.