Емери ги изненади сите: Чудна изјава !

0

Унаи Емери, стратегот на ПСЖ за францусктие медиуми даде интересна изјава.

Имено, неговиот ПСЖ во следната фаза од Лигата на Шампионите ќе игра против Барселона, а тој во таа прилика го изјави следново:

„Знаевме дека постои можност да ја извлечеме Барселона. Сите тимови имаат тежок ждреб во оваа фаза, ја знаеме Барселона добро и тоа ќе бидат два големи натпревари. Мотивирани сме и имаме желба да одиграме најдобро. Имаме шанса да поминеме. Како што сега изгледа, Барса е добар ждреб“, изјави Емери.

Share.