Новицки се врати во голем стил!

0

Дирк Новицки се врати на терените после едномесечна пауза.

Иако сеуште не е целосно опоравен од повредата, тој многу помогна во победата на Далас против Клиперси со 90:88.

На теренот помина само 15 минути но постигна 17 поени 7/12 од игра и забележа 4 скока.

Ова беше шестиот настап на Новицки оваа сезона, а Далас ја запиша деветата победа и тоа против еден од најдобрите тимови во лигата, Лос Анџелес Клиперс

Share.