Сите му се смееја, а денеска е еден од најдобрите во НБА!

0

Кристап Порзингис е момчето кое во НБА не беше дочекан со отворени раце. Кога минатата година е избран како четврт избор на првата рунда на драфтот, сите се смееја на Порзингис.

Скоро две години по ред, после Ентони, Порзингис е прво име на екипата од Њу Јорк.

Посебно оваа сезона кога тој својот талент го покажува.

Моменталниот скор е 19.9 поени по натпревар, 7.6 скокови и 1.8 блокови.

Никси играат одлична сезона засега и се фаворити за Плеј Оф.

Share.