Фантастичен натпревар: Македонија со победа против Полска!

Одличен натпревар на Македонија која успеа да ја победи Полска со 30:22.

Младата репрезентација имаше одличен почеток на квалификациите за СП наредната година во Алжир.

Во првиот натпревар ја победија Полска со 30:22, а на полувремето имавме двојно поголема разлика, односно резултатот беше 16:8.

Шилегов со 8 голови беше најдобар играч во натпреварот додека на голот најдобар беше Томовски со 8 одбрани, како и Даниловски со 7.

Утре Македонија игра против Португалија во 17:45.

Advertisements