АТП Сиднеј: Зверев подобар од Алмагро!

0

Утрово беа одиграни 6 натпревари од 1-то коло на АТП турнирот во Сиднеј.

Најинтересен беше натпреварот помеѓу Зверев и Николас Алмагро, а Германецот победи со 2:0 во сетови.

Милер беше подобар од Долгополов со 2:1 додека со ист резултат Грањолерс-Пујол го победи Жиралд.

Кузњецов во 1/8-финале се плсаираше откако Клижан му го предаде натпреварот при 1:1 во сетови.

Де Минаур  беше подобар од Паире со 2:1, а Томпсон го победи Басилашвили со 2:0.

Share.