АТП Оукленд: Багдатис без поголеми проблеми до победа!

0

Денес беа одиграни 6 натпревари на АТП турнирот во Оукленд.

Маркус Багдатис имаше лесна победа против Манарино во 2 сетови, односно 6:4 и 6:4.

Помеѓу Лу и Качанов видовме многу возбудлив натпревар во 3 сетови, односно Лу успеа да победи со 4:6, 7:6 и 7:6.

На останатите натпревари, Клаин беше подобар од Багнис со 2:1, Харисон против Гарсија Лопез со 2:0, Соуза против Рамос со 2:0 и Чарди против Ситак со 2:0.

Share.