Мистерија во НБА: Роуз требаше да биде стартер, но не се појави во салата?

0

Дерик Роуз беше најавен како стартер против Њу Орлеанс, но тој не се појави во салата.

Упрвата на Њујорк успеаа да стапат во контакт со него, а медиумите јавуваат дека плејмејкерот немал дозвола да го пропушти натпреварот.

Сепак, се вели дека тој бил во контакт со службените лица од клубот. Наводно им кажал дека има „семејни обврски“.

Американските медиуми шпекулираат дека Роуз тргнал во својот роден град Чикаго, од каде што минатото лето стигна во Њујорк.

Share.