Одлични вести за сите навивачи: Шарапова откри на кој турнир ќе се врати по суспензијата!

0

Марија Шарапова објави дека ќе се врати на теренот во Штутгарт, на турнир кој го спонзорира „Порше“.

„Се враќам на турнирот во Штутгарт и не можам да бидам посреќна поради тоа што ќе биде Порше купот. Тоа е еден од моите омилени турнири и не можам да дочекам повторно да ги видам своите навивачи и да се вратам на натпреварувањето.“

Шарапова беше суспендирана 15 месеци, а за овој и другите турнири ќе и биде потребна посебна покана затоа што нема ВТА ранкинг.

Турнирот во Штутгарт, Шарапова го освојуваше три пати по ред од 2012 до 2014 година. Оваа година се одржува од 22-30 април.

Share.