„Казнс е најдобар центар во светот“

Крилниот центар на Голден Стејт, Дрејмонд Грин нема дилема кој е најдобар центар во НБА лигата.

„ДеМаркус Казнс е најдобар во светот. Мислам дека луѓето често не му даваат доволно почлит и се обидуваат да му го намалат статусот затоа што добива технички грешки. Секогаш имал удар од далечина. Доминанте е!“

„Тој е неверојатен играч и продолжува да игра се подобро.“

Казнс просечно постигнува по 28.1 поен и 10 скокови по натпревар, но досега никогаш не го однел Сакраменто до плеј-оф.

Сега Сакраменто е 9-ти на Западот со резултат 15-22.

Advertisements