Ништо од шпекулациите: Милсап останува во Атланта!

0

Пол Милсап сепак би требало да ја заврши сезоната во Атланта, и покрај тоа што претходно имаше најави дека неколку тимови го сакаат.

Милсап на крајот на оваа сезона ќе стане слоибодне играч, па Атланта разгледува опции да му го продолжи договорот.

Тој на 1-ви јули ќе стане слободен агент и се очекува наредниот договор да му биде и до 150 милиони долари. Торонто, Денвер и Сакраменто беа заинтересирани за него уште во летото.

Атланта пред неколку денови го испратија Корвер во Кливленд како замена за Вилијамс.

Share.