Суботиќ „намигна“ , колкави се шансите да премине во Ливерпул?

0

Невен Суботиќ беше повреден и се врати на терените и сега тој е во потрага по клуб каде ќе ја врати својата форма.

Суботиќ не е во плановите на Тухел, летото требаше да премине во Мидилзбро но повредите го направија своето.

Шпекулациите за негово доаѓање на островот продолжуваат, сега тој се поврзува со Ливерпул.

Што Суботиќ одговори на прашањата од новинарите во врска со овие шпекулации?

„Клоп 9 години беше мој ментор, ме подржувше и бодреше во се. Бев среќен со него во Дортмунд, му должам многу, беше до мене секогаш“ – рече Суботиќ

Share.