Барса комплетна, Енрике нема да смета на четворица!

0

Фудбалерите на Барселона вечерва играат реванш во купот против Билбао, а Енрике е пред искушение бидејќи треба да го надокнаде заостатокот од првиот натпревар.

Енрике вечерва ќе може да смета на Силсен, како и на опоравениот Ракитиќ.

Масип, Гомез, Видал и Метју вечерва со сигурност нема да настапат на теренот, а кои играчи ги има на располагање Енрике можете да прочитате во продолжение:

Тер Штеген, Силесен, Пике, Ракитиќ, Бускец, Денис Суарез, Арда Туран, Иниеста, Луис Суарез, Меси, Нејмар, Рафиња, Маскерано, Алкасер, Алба, Диње, Серхи Роберто и Умити.

Реваншот на програмта е вечерва од 21:15, а на првиот натпревар Билбао победи со 2:1.

Share.