Гвардиола го испрати својот сонародник на позајмица!

0

Талентираниот шпанец кој во 2014 дојде во младинската школа на Сити, а беше на позајмица во Алавеш и се врати овој Јануари. Сега тој повторно ќе оди на позајмица до крајот на оваа сезона.

Станува збор за Ману Гарсија кој има 19 години и е пратен на позајмица во Бреда.

Во Алавеш одигра само еден натпревар и тоа во купот на Шпанија, па очигледно беше дека Сити ќе го прати на позајмица повторно.

 

Share.