Овен го исмејуваше Роналдо: Тој му врати на „господски“ начин

0

Кристијано Роналдо минатиот викенд ја претстави „Златната топка“ во Мадрид, а гости му беа Роналдо, Овен и Фиго.

Пред почетокот на натпреварот против Гранада, Роналдо ја претстави својата 4-та таква награда, а Реал ги имаше Роналдо, Фиго и Овен како почесни гости.

По церемонијата Овен се огласи на Твитер, односно го исмејуваше легендарниот Роналдо. Англичанецот пишал дека сите мислеле дека е дебел, но кога го видел Роналдо сфатил дека не е толку страшно.

Неговиот коментар многумина го критикуваа, а денес се огласи и Роналдо.

Тој му испрати неверојатен одговор на Овен.

„Не разговарав со Овен отккао го пиша тоа, но се плашам дека светот сеуште се грижи за тоа колку кг имам. Не знам каде води се ова, но нема да коментирам зад грб.“

Share.