АТП Сиднеј: Тим со маки до победа против Елиас!

0

Доминик Тим со многу маки избори пласман во ¼-финале во Сиднеј.

Првиот носител на турнирот во последниот натпревар од денешната програма го победи Гастао Елиас со 2:1, односно 6:7, 6:3 и 7:5.

Ова ќе биде нивни трети меѓусебен дуел. Досега Тим победи во сите три натпревар.

Во ¼-финале Тим ќе игра со Даниел Еванс.

Наградниот фонд на турнирот во Сиднеј изнесува 437.380 долари.

Share.