Официјално: Стигна новото засилување на Интер!

0

Интер пред неколку денови објави дека во јануари сигурно ќе донесат неколку засилувања, а првото стигна денес.

Интер на својата официјална страна денес објави дека е готово трансферот на Роберто Гаљардини.

Гаљардини стигна на позајмица, но Интер има обврска да го откупи неговиот договор до крајот на сезоната.

„Со задоволство сакаме да објавиме дека Роберто Гаљардини е нов фудбалер на Интер. Овој 22-годишен фудбалер стигна на позајмица од Аталанта на 2 години.“

Интер ќе го чини 2 милиони евра оваа позајмица, а за 2 години ќе треба да платат дополнителни 20 милиони.

Овој фудбалер изјави дека е воодушевен што ќе игра во Интер. Досега тој одигра 13 натпревари за Аталанта во Серија А и имаше 2 асистенции.

Share.