Феноменален гол на Дибала за водство на Јувентус

0

Фудбалерите на Јувентус моментално играат на домашен терен против Аталанта во рамките на осмина финалето на Купот на Италија.

Масимилиано Алегри пред вечерашниот меч направи неколку промени во составот на Јувентус, но јасно даде до знаење на играчите кои добиле шанса дека мораат да се докажат.

Домашната екипа од почетокот на натпреварот има иницијатива во овој меч што им се исплати во 22 минута кога феноменален гол постигна Дибала.


Манџукиќ во 34 минута зголеми на 2:0 и со тој резултат се замина на одмор.

Share.