НБА ѕвезда сака да купи англиски тим!

0

Кошаркар на Лејкерс, Луал Денг сака еден ден да купи англиски клуб.

Денг, кој е роден во Судан, како дете со семејството се преселил во Англија, па живеел во јужен Лондон.

Тука научил да игра кошарка, а подоцна преминал во САД.

Поранешниот играч на Чикаго беше голем фан на Арсенал, но го сака и кристал Палас.

„Тешко е, пораснав на 3 минути од стадионот на Кристал Палас и кога бев млад, одев на натпревари да го гледам.“

„Секогаш си викав ако станам милијардер, би го купил Кристал Палас. Тоа е мојот сон.“

Share.