Најлошите засилувања на Реал во јануари: Од Зе Роберто до Лукас Силва

0

Јануарскиот преоден рок започна, а Реал има забрана за трансфери.

Реал сепак договора трансфери за лето, а медиумите направија кратка листа на најлоши засилувања пристигнати во клубот во јануари.

Тоа се следниве играчи:

Дејан Петковиќ – Црвена Звезда – 1995
Зе Роберто – Поргугесе – 1997
Перица Огњеновиќ – Црвена Звезда – 1998
Томас Гравесен – Евертон – 2005
Сисињо – Сао Паоло – 2005
Фернандо Гаго – Бока Јуниорс – 2006
Антонио Касано – Рома – 2006
Џулијан Фобер – Вест Хем – 2009
Лукас Силва – Крузеиро – 2015

Share.