ВТА Хобарт: Цуренко сигурна, Бертенс испадна!

0

¼-финалето на ВТА турнирот во Хобарт донесе и вистински тенис за сите љубители.

Хрватската тенисерка Јана Фет беше сигурна против Вероника со 2:0 по сетови, односно 6:1 и 6:4.

Шелби Роџерс немаше доволно сила да и се спротистави на Цуренко која победи со 2:1, односно 4:6, 6:4 и 6:3.

Третиот натпревар се играше помеѓу Мертенс и Бертенс, а подобра беше Мертенс со 2:0 во сетови.

Во последниот натпревар помеѓу Озаки и Никулеску подобра беше Романката со 2:0 во сетови, односно 4:6 и 4:6.

Advertisements
Share.