Легендата на Челси се предомисли: Трансферот ќе се реализира до крајот на неделата!

0

Пресврт, иако на прв поглед изгледаше дека нема ништо, за утре се закажани преговори.

Џон Тери би можел да замине во Бурнмут.

Легендарниот стопер на Челси до пред неколку денови одбиваше идеја да се пресели во Бурнмут на позајмица до крајот на сезоната.

Го изгуби местото во тимот, а колку Конте не му верува се покажа фактот дека токму од Бурнмут од позајмица се врати Нејтан Аке.

Според медиумите, иако сакаше во прв момент да остане, Тери се согласи да преговара со Еди, тренерот на клубот.

Бурнмут не се на најдобра позиција на табелата, но искуството на капитенот на Челси ќе му помогне на клубот.

Ако разговорите завршат позитивно, наредниот викенд Тери би можел да го облече новиот дрес.

Share.