Времеплов: Шест години од „маказито“ на РУНИ!

Manchester United's Wayne Rooney scores his side's second goal of the game with an overhead kick

„Маказите“ на Вејн Руни на дербито Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити, се играше на 12 февруари 2011 година на Олд Трафорд, официјално најубавиот гол во историјата на Премиер лигата.

Не е одмет еднаш годишно да се потсетиме на легендарниот  момент, кој  ја одбележа богатата кариера на Руни.

Advertisements