Тешка повреда за играчот на Волфсбург!

0

Левиот бек на Волфсбург, Рикардо Родригез ќе мора да паузира неколку недели поради повреда која ја заработи на последниот натпревар.

Во последните минути против Лајпциг го напушти теренот, а денеска е потврдено дека станува збор за потешка повреда.

Родригез игра одлично оваа сезона и на повидок е летен трансфер во некој гигант.

Moментално најблизу до него е Интер.

Се надеваме дека оваа повреда нема да ја уништи неговата форма.

Advertisements
Share.