Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Швајцарија!

0

Нашата најдобра тенисерка е 4-та носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија.

Таа во првото коло беше поуспешна од тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 во сетови, односно 6:3 и 6:0.

Во второто коло беше повторно брилијантна и повторно стигна до победа од 2:0 во сетови, односно 6:2 и 6:3 против домашната тенисерка, Грим.

Во наредното коло денес од 11:00 часот ќе игра против Катинка Фон Дајхман.

Досега нашата тенисерка играше 2 пати против Катинка и 2 пати беше поразена.

Share.