Официјално: Мусачо во Милан!

epa04491155 General view of the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 15 November 2014. Italy will face Croatia in the UEFA EURO 2016 qualifying soccer match on 16 November 2014. There are growing concerns for the Italy-Croatia match at San Siro, as Milan is hit by flash floods. 'If the San Siro pitch is like this tomorrow, then the game will have to be called off,' Croatia head coach Niko Kovac said during a press conference. EPA/MATTEO BAZZI

Засилување за наредната сезона стигна, Милан е посилен за одличниот Аргентинец!

Ако некој напорно работи на засилувања за наредната сезона, тоа се миланските клубови, Милан и Интер.

Денеска пишувавме за Френк Кеси кој е на прагот да стане нов играч на Милан, на прегледи е и утре треба да биде претставен како нов играч на тој клуб.

Сепак, пред него, претставен во јавноста е фудбалер кој во оваа сезона играше за Виљареал, Матео Мусачо.

Мусачо (26) во Виљареал беше од 2009 година, стекна големо искуство со играње во Примера, а игра повремено и за репрезентацијата на Аргентина.

Овој стопер потпиша на четири години.

За следните засилувања, но и за наводната „бомба“ која е спремна, читајте ТУКА.

Advertisements