Агуеро останува, голман стигна!

Првиот човек на Манчестер Сити Кадлон Ал Мубарак истакна дека од продажбаз на Серхио Агуеро нема ништо.

Серхио Агуеро се поврзуваше со многу клубови во претходните години, се споменуваше дека е блиску до заминување, но од тоа нема да биде ништо.

„Нормално дека ќе остане во Сити. Никогаш немало говор за заминување. Читав доста за неговото заминување и можам да ви кажам дека се тоа е смешно“, рече Ал Мубарак.

Значи, точна на тоа е ставена, но што се однесува до останатите трансфери, на тие допрва ќе се работи.

За одбранбените играчи кој Пеп Гвардиола ги сака во својот тим можете да читате на следниот линк, а сега стигна информација дека голманот Едерсон веќе стигна во Манчестер и дека се наоѓа во хотел.

Постои и фотографија која кружи низ интернет, па така се е речиси сигурно околу неговиот премин на Етихад.

Advertisements