Емерсон со својот потег покажа колку го почитува Тоти

epa05996568 AS Roma's captain Francesco Totti celebrates with his teammates while he bids farewell at the end of his last soccer match for the Italian Serie A between AS Roma vs Genoa CFC at Olimpico stadium in Rome, Italy, 28 May 2017. EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Легендарниот капитен на Рома, Франческо Тоти, во неделата го одигра својот последeн натпревар во дресот на римската екипа.

Тоти се одлучи дека нема да на крајот на оваа сезона да го продолжи својот договор со клубот во кој ја помина целата своја кариера.

Олимпико во неделата беше исполнет до последно место, а после што е завршен натпреварот против Џенова навивачите на величествен начин се простија од Тоти.

Навивачите, но и многу играчи на Рома не можеа да се воздржат, и пуштија солзи за Кралот на Рим.

Посебно од Тоти се воодушеви Емерсон кој на почетокот на натпреварот се здоби со тешка повреда.

Сепак, Емерсон остана на стадионот до крајот на церемонијата иако многумина зборуваа дека треба да оди на болница.

Со овој потег покажа колку Емерсон го почитува Тоти.

Advertisements