Дали некој ќе може да парира за ваквата понуда за Обамејанг?

epa05994216 Dortmund's Pierre-Emerick Aubameyang celebrates his 1-2 goal with his team mates during the German DFB Cup final soccer match between Eintracht Frankfurt and Borussia Dortmund at the Olympic Stadium in Berlin, Germany, 27 May 2017.(ATTENTION: The DFB prohibits the utilisation and publication of sequential pictures on the internet and other online media during the match (including half-time). ATTENTION: BLOCKING PERIOD! The DFB permits the further utilisation and publication of the pictures for mobile services (especially MMS) and for DVB-H and DMB only after the end of the match.) EPA/CLEMENS BILAN

Зарем се сомневте дека тие имаат најголема понуда?

Пјер Емерик Обамејанг и дефинитивно ќе ја напушти Борусија од Дортмунд, а веќе ја доби првата сериозна понуда.

Во ист ден кога е соопштено дека Томас Тухел ќе ги напушти Милионерите, и кога е откриено дека Обамејанг купи куќа во Париз германски Билд пренесе дека Обамејанг добил понуда од соништата од Пари Сен Жермен.

Францускиот клуб го означи Габонецот како прва мета во летниот преоден рок и спремен е да му понуди дури 14 милиони евра по сезона.

Сеуште не е познато колку ПСЖ е спремен да плати на Борусија, но после сите случувања во клубот и желбата на играчот да замине, јасно е дека Парижените можат и да се ценкаат.

Што се однесува до личните услови, делува дека Обамејанг без размислување прифати да се пресели на Паркот на принцевите.

 

Advertisements