Мареј се пласираше во следната рунда

0

Енди Мареј кој го брани трофејот го победи 29 светски тенисер од Италија со 3:1 во сетови 6:2 4:6 6:1 7:5. После 2 часа игра и 41 минута

Британецот се помачи против својот противник кој на третиот сервис имаше израмнување но на крај се помири со поразот

Следен противник му е Французинот Беноа Пер.

Share.