Харт продолжува во Вест Хем

0

Голманот на Манчестер Сити, Џо Харт следната сезона веројатно ќе ја помине во редовите на Вест Хем Јунајтед.

Ова го пишува „Скај Спортс“ кој наведува дека „Чеканите“ го посакуваат репрезентативниот голман на Англија на едногодишна позајмица со можност за перманентен трансфер, додека пак од Манчестер Сити сакаат веднаш да се ослободат од голманот и уште ова лет да го продадат.

Да потсетиме, Харт минатата сезона ја помина како позајмен играч во редовите на Торино во Серија А.

Share.