За да го доведе на „Олд Трафорд“, Мурињо му понудил 13 милиони по сезона

0

 

 

Еден од главните приоритети на Жозе Мурињо беше да го потпише играчот на Реал Мадрид, Алваро Мората, а за таа цел португалецот му понудил плата од 13 милиони евра по сезона.

Дури и агентите на Мората биле изненадени од огрмната понуда на Јунајтед. Мората да преминеше во Манчестер ќе заработуваше по 230,000 евра неделно.

Според едно шпанско радио, Реал во последен момент го спречил трансферот, бидејќи не сакале да загубат играч од калибарот на Мората.

 

Share.