Остана во Вашингтон за 106.000.000 долари

0

Американскиот кошаркар Ото Портер потпиша нов договор со Вашингтон.

Многу сум среќен што останувам дома,сакам навивачите да знаат дека ке работам напорно и да се унапредувам во својата игра,како и да дадам поголем допринос за екипата.

Вашингтон не го објави деталите од договорот,но американските медиуми тврдат дека тој е вреден 106 милиони долара.

Портер има 24 години и просекот му е по утакмица 13.4 поени, 6,4 скока и 1,5 асистенции.

Share.