Ќе бидат ли доволни 30м од Рома за Лестер ?

0

 

Рома ја подигна понудата за играчот на Лестер, Ријад Марез на 30 милиони евра, но дали оваа сума ќе биде доволна за челниците на англискиот тим, кои сакаат да го задржат својот најдобар играч останува да видиме.

Првата понуда која ја испратиле Римјаните била 23 милиони, пренесува Скај Италија, но сега челниците на Рома ја подобриле се со цел да го доведат Алжирецот во своите редови.

Ријад Марез отворено се изјасни дека сака да го напушти клубот, а за тоа да се случи челниците на Лестер бараат 35 милиони евра за играчот.

 

Share.