Датоме со специјална порака за Перо Антиќ: „Фала Богу, нема повеќе…

0

 

 

Џиџи Датоме за кратко време стана добар пријател со Перо Антиќ, а трансферто на нашиот најдобар кошаркар, во Црвена Ѕвезда, сигурно дека него најмногу го „погоди“ па не штедеше пофални зборови, рече дека Перо е еден од неговите омилени соиграчи било кога.

„Кога и да пишував вакви постови, Перо, по неколку минути ќе ми испратеше порака и ќе ми напишеше дека сум лажго и дека не верувам во ниту еден збор што сум го напишал. Е, сега е, на тебе редот. Конечно нема да ме вознемируваш, нема да ме тегнеш за брадата, нема да можеш да ми ја сечеш мојата прекрасна коса, нема да ми досадуваш додека читам, нема да ме молиш да ти однесам во теретана. Но… секогаш постои,но… Каков победник и неверојатен соиграч беше. Тренинзите и патувањата никогаш нема да бидат исти без тебе. Имаше неверојатна желба да зборуваш, и да ги закачуваш луѓето наоколу. Ти си еден од моите омилени играчи било кога! Лудо ќе ми недостигаш брате“. – заврши Датоме.

 

Share.