Кога да го очекуваме Ибра на теренот?

0

Иако се претпоставуваше дека Златан Ибрахимовиќ ќе го напушти Манчестер Јунајтед после повредата, тоа не се случи.

Златан се повреди во мечот против Андарлехт во 1/2 од ЛЕ, му предвидуваа дури и крај на кариерата но тој изјави дека се враќа посилен отколку некогаш.

„Коленото ќе биде добро и треба сите да се подготвите бидејќи наскоро се враќам, посилен од било кога“ – вели Ибра

Првите прогнози се дека тој ќе се врати во јануари, но тоа би можело да се случи многу порано.

Share.