Официјално: Рој Хоџсон нов тренер на Кристал Палас

0

Од редовите на Кристал Палас потврдија дека Рој Хоџсон ќе биде наследникот на Франк де Бур.

Поранешниот селектор на англиската репрезентација со клубот од Лондон потпиша двегодишен договор.

„Ова е клубот од моето детство. Се сеќавам како го гледав како игра од терасата на Холмсдејл Роуд. Тогаш сонував да играм за нив, потоа исто така и како тренер“ –коментираше Хоџсон.

70 годишниот менаџер ќе има тешка задача по очајниот старт на Кристал Палас кој во првите четири кола забележа исто толку порази и не успеа да постигне ниту еден гол.

Share.