Германскиот судија за малку ќе настрадаше во Марибор!

0

Навивачите на Спартак од Москва се навистина огнени.

Вечерва гостуваат во Марибор а за малку ќе настрадаше и германскиот судија Дениз Ајектин.

Сигурно за Спартак ќе има казна од УЕФА, но и за Марибор поради лоша организација за овој натпревар од првото коло на ЛШ.

Погледнете ја ситуацијата:

 

Problemi by goloviliga

Share.