Ливерпул со нов неуспех, Лестер поуспешен од избраниците на Клоп

0

Екипата на Ливерпул доживеа уште еден неуспех откако вечерва беа елиминирани од  Лестер во рамките од четвртото коло на англискиот Лига куп.

„Лисиците“ славеа на домашен терен против Ливерпул со 2:0, а двата гола паднаа во второто полувреме. Најпрво Шинџи Оказаки донесе предност за домашниот тим во 65. минута од натпреварот, а потоа Ислам Слимани стави точка во 78. минута.

Кристал Палас конечно ја забележа својата прва победа откако на „Селхрст Парк“ славеше минимална победа од 1:0 против Хадерсфилд. Стрелец на единствениот погодок беше Бакари Сако.

Стоук доживеа елиминација од Бристол, додека Вест Хем немаше проблеми против тимот на Болтон кој го победи со 3:0.

Резултати англиски Карабао куп:

Астон Вила- Миделсбро 0:2

Брентфорд- Норвич 0:3

Бристол Сити- Стоук 2:0

Кристал Палас- Хадерсфилд 1:0

Лестер- Ливерпул 2:0

Вест Хем- Болтон 3:0

Рединг- Свонси 0:2

Тотенхем- Барнсли 1:0

Share.