Незаборавниот двобој помеѓу Маса и Кубица во Јапонија (видео)

0

Откако позади нас остана Големата награда на Малезија, која ни донесе навистина занимливи моменти, следи трката во Јапонија.

Потсетуваме дека Макс Верстапен беше најдобар во Малезија и стигна до својата втора победа во кариерата.

Позади себе ги остави Луис Хамилтон и колегата од Ред Бул Даниел Рикардо.

На четвртата оизуцуха заврши Себастијан Ветел, кој трката ја започна од последното место.

Пред нас е Големата награда на Јапонија, која може да биде пресудна во борбата за титулата во Формула 1.

По повод оваа трка се потсетуваме на епскиот двобој помеѓу Фелипе Маса и Роберт Кубица во 2007. година.

Погледнете го видеото подолу.

 

Share.