Мурињо носи уште еден белгиски репрезентативец на „Олд Трафорд“

0

Фудбалерот на Наполи и член на белгиската репрезентација е на мета на Манчестер Јунајтед.

Жозе Мурињо го посакува одличниот играч на „наполитанците“ иако тој има 30 години и вреди околу 40 милиони евра.

Мертенс игра во одлична форма во дресот на Наполи, а покрај од  Јунајтед за него сериозен интерес постои и од Арсенал и Ливерпул.

Од другите трансфер новости поврзани со „ѓаволите“, Маруан Фелаини веројатно ќе потпише нов договор со клубот, а во младинските категории ќе пристигне 14 годишниот син на Фил Невил, Харви Невил кој во моментов настапува за Валенсија.

Share.