Барселона заинтересирана за Гризман

0

Барселона планира да ја активира откупната клаузула за Антоан Гризман пред таа да се дуплира следното лето.

Моменталниот договор на францускиот договор дозволува тој да си замине од клубот доколку на адреса на Атлетико Мадрид пристигне понуда од 100 милиони евра, но истата ќе се дуплира на 200 милиони во јули следната година.

Барселона ќе испрати понуда за играчот пред почетокот на Светското првенство надевајќи се дека ќе биде одлична комбинација со Луис Суарез и Лионел Меси во нападот.

Share.