Инсиње одлучен да заигра во дербито!

0

Големо дерби се игра во 9тото коло од Серија А помеѓу Наполи и Интер.

Се работи за првите 2 екипи од табелата кои играат навистина различен фудбал ноќва. За Наполи скоро сите сметаат дека игра атрактивен фудбал, а за Интер не го мислат истото но сепак имаат среќа и победуваат.

Можеби вистинскиот човек за тој атрактивен фудбал на Наполи се наоѓа во нападот и тоа е Лоренцо Инсиње кој се пореди против Манчестер Сити но прави напори да заигра.

Доколку Инсиње нема да може да игра, алтернатива за него е Адам Оунас, а тука е и Зиелински.

Share.