Билиќ: Не сакам да се кријам позади никого!

0

Вест Хем беше поразен од Брајтон со 3:0 во 9тото коло.

Под голем притисок после овој пораз се најде тренерот на Вест Хем, Славен Билиќ.

Вест Хем игра очајно оваа сезона, после 9 натпревари тие се 17ти, а Билиќ истакна дека сака управата на клубот веќе да одлучи за неговата иднина.

„Тешко ми е сега да кажам било што. Ја превземам вината за овој пораз. Не сакам да се кријам позади никого. Не сме во добра ситуација“ – вели Билиќ.

Share.