Синот на Клинсман се прослави во дебито за Херта

0

Германскиот стратег синоќа можеше да биде горд затоа што неговиот син го имаше своето официјално деби за Херта Берлин.

20 годишниот Џонатан Клинсман е голман, а во Херта е од почетокот на оваа сезона. На вчерашниот натпревар против Остерундс младиот Клинсман успеа да одбрани пенал на три минути пред крајот на натпреварот.

Џонатан Клинсман е роден во 1997 година во Калифорнија, а до сега настапувал само за јуниорските тимови на САД.

Share.