Избројани деновите на Зидан

0

Екипата на Реал Мадрид неочекувано загуби на домашен терен од тимот на Вилјареал во рамките на 19. коло од шпанската лига.

„Кралевите“  мораше да победат на овој натпревар, но Вилјареал одолеваше 90 минути на нападите на домашниот тим.  Реал имаше целосна доминација со речиси 30 удари кон голот на гостите, но на крајот избраниците на Зидан мораше со наведната глава да го напуштат стадионот затоа што во 87. минута примија гол од контра напад.

Форналс успеа да го лобува Кејлор Навас кој беше излезен од голот и предизвика комплетен шок.

По овој неуспех јасно е дека деновите на Зинедин Зидан во „Кралскиот клуб“ се одброени.

Share.