ЕХФ од свои извори дозна: Првенството за Кире е завршено!

0

Европската ракометна федерација (ЕХФ) на својот „Твитер“-профил објави дека Европското првенство за нашиот капитен Кире Лазаров за жал е завршено поради повредата со која се здоби на вчерашниот меч против Шпанија.

Тој се повреди во 11. минута од натпреварот. Тој незгодно доскокна по додавање кон Гоце Георгиевски и во истиот момент се фати за задната ложа на својата десна нога.

Веднаш го напушти натпреварот и воопошто не се врати во игра до крајот. Дали изворот на ЕХФ е точен, останува да почекаме и официјална информација од нашиот табор.

Share.