Не е се црно како што изгледа: Лазаров не е тешко повреден и наскоро ќе се знае дали може да игра?!

0

Многу медиуми од Балканот ја пренесоа информацијата на ЕХФ дека Лазаров е тешко повреден и дека Европското првенство за него е завршено, но сепак не е се толку црно колку што изгледа.

Според некои информации, повредата на Лазаров не била многу тешка и се очекува утре потврда дали Кире ќе може да игра во останатите дуели за Македонија на ЕП.

Македонија утре игра против Чешка од 20:30 и таму ќе бараме победа за да успееме да се вратиме во конкуренција за првите две позиции, кои носат во полуфинале.

Share.